Bizimkiler Group tarafından mühendisliği, tasarımı, satışı, montajı, süpervizörlüğü ve bakımları yapılan Yangın Alarm İhbar Sistemlerinin tamamı kendi alanında kabul görmüş uluslararası sertifikalara sahip olup, sistemler Avrupa ve Amerika’dan ithal edilmektedir. Bizimkiler Group Yangın Alarm İhbar sistemleri konusunda uzmanlaşmış firmaları ile çalışmaktadır.

Bizimkiler Group yangın alarm ihbar sistemlerinde; konvansiyonel ve akıllı adresli sistemler ile hava örneklemeli sistemler, aynı zamanda hat tipi ısı algılaması, kanal tipi duman algılayıcılar, endüstriyel tip gaz ve alev algılayıcıları gibi özel uygulamalara da rahatlıkla cevap verebilen ürün gamı ve UL, ULC, FM, EN54, LPCB, VdS, GOST, AFNOR, BOSEC vb. onaylarına sahip ürün yelpazesiyle sizlere de hizmet vermektedir.

Yangın Alarm İhbar Sistemleri yangınla mücadelenin en önemli aşamasıdır. Yangın algılama ve erken uyarı sistemleri, yangının etkin bir şekilde kontrol altına alınması gereken ilk dakikalarında, tehlikenin algılanmasını sağlayıp ilk müdahale aşamasını hızlandırarak can ve mal kaybını önlemek için kurulurlar .

Genel olarak erken uyarı sistemleri, yangının üç karakteristik özelligi olan duman, ısı ve alevden birini veya birkaçını algılayarak çalısır. Yangının duman, ısı ve alev özelliklerini algılamak için üretilmiş degişik dedektör tipleri mevcuttur. Ancak bunlar tek başlarına yeterli olmayabilir ve bir arada kullanılmaları gerekebilir. Yangın ihbar sistemleri, dedektörlerinden aldıgı yangın alarmını yorumlayarak çıkışlarını (söndürme sistemi, siren, telefon hattı vs.) aktif hale getiren sistemlerdir.

Yangın algılama ve uyarı sistemleri uygulanış şekilleri itibari ile aşağıdaki gibidir;
Analog Adresli İhbar Sistemleri
Kablosuz Yangın Sistemleri
Konvansiyonel İhbar Sistemleri
Termal Kameralı Yangın Algılama Sistemleri

Yangın algılama sistemin üç temel işlevi vardır:
Bilgilendirme
Yetkili mercilere yönlendirme
Söndürme sistemini aktif duruma getirme